piątek, 13 maja 2016

Jestem zadowolona

No w końcu! ;) Nie to, żeby było idealnie, nie, lamówka jest wymęczona, miejscami trochę wyłazi mi szew spod spodu ale to nie jest istotne. W tym przypadku najważniejsza dla mnie jest użytkowość a z tym chyba trafiłam. Szyłam wg tego pomysłu ale oczywiście rozmiary dobierałam sobie trochę na pałę. Wiedziałam tylko, że wysokość musi być taka, żeby mieściły się pędzle i duże cienie. Świadomie wystają one trochę ponad zamek - po zapięciu mieszczą się idealnie. Zapewne w trakcie użytkowanie nie będzie tam już takiego porządku ale przynajmniej wszystko się mieści.

piątek, 6 maja 2016

Prościej się nie da

Druty 4,5, dokładnie 152 g (czyli 1,5 motka) włóczki Kartopu 4 Mevsim i troszkę czasu. Wzór banalny - najprostsza siatka - w rzędach nieparzystych "narzut / 2 razem na prawo" tak, żeby wychodziły naprzemiennie nad sobą, rzędy parzyste tak jak schodzą z drutu. Trochę kombinowałam i zrobiłam mikro "dekolt" - na ramionach mam dodane po 4 rzędy skrócone, ale włóczka w połączeniu z tak luźnym wykonaniem układa się sama.
Swoją drogą ta wersja akrylu z bawełną wybitnie mi sie podoba - jest miękka, przyjemna i bezwłosa. No i cena też fajna :)